Hledáme právě tebe?

„Ideální rytíř má odbornost, praxi a charakter,“ říká personální manažerka Petra Klumplerová

Ráno přijdeš do kanceláře, pozdravíš se s kolegy, uvaříš si kafe, odepíšeš na e-maily a pak jdeš na schůzku. Po jednání si vyčistíš hlavu u stolního fotbálku, v rychlosti pak vyřídíš několik hovorů a už na tebe čeká oběd. Myslíš, že přeháníme? Ve skutečnosti jen malinko… Někdy ti k tomu všemu přidáme ještě cestu na stavbu nebo za klientem.

Zní to jako práce snů? To si piš! Naše personální manažerka Petra Klumplerová to může jen potvrdit. „Vzájemná důvěra a respekt nám umožňují nabízet benefity a přístup, který rozhodně není běžný a pro mnoho nováčků je až překvapivý,“ říká Petra.

Aktuálně u nás v Contract Managementu Česko pracuje téměř padesát lidí. „Jedná se o absolventy technických (převážně stavebních), právnických i ekonomických škol,“ popisuje naše personální manažerka.

Ačkoliv je vzdělání důležité, my vsázíme hlavně na odbornost, praxi, nadšení a chuť překonávat výzvy. A také správný charakter. Loni jsme náš tým rozšířili o osm nových rytířů a rytířek a k tomuto číslu bychom se rádi přiblížili i letos. „Hledáme jedinečné lidi, kteří zapadnou do kolektivu plného jedinečných lidí, zvládnou kooperovat s ostatními a pomohou dotvořit náš obyčejně neobyčejný tým,“ usmívá se Petra Klumplerová, s níž jsme si povídali o náboru nových rytířů a rytířek i o tom, co můžeš čekat na pohovoru.

Jak byste popsala ideálního kolegu, kterého k nám do Contract Managementu Česko právě hledáme?

Hledáme především nekonfliktní (ve zdravé míře samozřejmě ano), týmové, pracovité a charakterní lidi. Takový je náš kolektiv a takoví kolegové mezi nás snadno zapadnou. Můžeme jim zaručit maximální míru flexibility a jsme schopni domluvit se víceméně na všem (v rámci mezí a zákona, samozřejmě). Vzájemná důvěra a respekt nám umožňují nabízet benefity a přístup, který rozhodně není běžný a mnoho nováčků překvapí.

Týmová fotka – Vánoce

Potřebujeme pro náš tým odborníka, nebo může uspět i uchazeč, pro něhož je stavebnictví nový obor?

Primárně se v tuto chvíli poohlížíme po odbornících v oboru s určitou praxí. Šanci ale dáváme všem, protože nikdy nevíte, na koho narazíte. Náš adaptační a školicí program je natolik úspěšný, že do technikálií jsou schopni proniknout i právníci. Tohle se mi asi vrátí jako bumerang… myslím, že si teď raději na pár dní vezmu home office… Ale teď vážně vždy je pro obě strany lepší a jednodušší, když uchazeči ví, o čem je řeč. I tak mezi sebou máme kolegy, kteří studovali zcela jiný obor. Teď se ale zajímají o stavebnictví a mají chuť učit se spoustu nových věcí, což je samozřejmě náročné.

Je něco, co při výběru může pro některé kandidáty představovat výhodu?

Jedno slovo autorizace. Autorizovaní inženýři a technici s praxí mají aktuálně obrovskou výhodu. Abych to ale uvedla na pravou míru je to naše silná preference, nikoliv však podmínka. Stále si stojíme za tím, že šikovného kandidáta, který u nás bude dlouho (a to je velmi důležité slovo) spokojený, definují jiné, převážně osobnostní parametry.

Které pozice aktuálně potřebujeme obsadit?

Rok 2023 byl ve znamení rozšíření našich řad o skvělé studenty a absolventy, kterým se rádi věnujeme, takže letos cílíme na ostřílené experty našeho oboru: stavbyvedoucí, přípraváře, kalkulanty, projektové manažery, mistry, investiční techniky, referenty správy majetku, referenty správy komunikací a technický dozor. Ti mohou rozšířit řady našich konzultačních inženýrů, případně cenových specialistů (rozpočtářů).

Každý se rád posouvá dopředu. Jaké nabízíme možnosti kariérního růstu?

Kariérní růst souvisí s neustále se měnícím portfoliem služeb a činností, které klientům poskytujeme. Od technické asistence a administrace změn během výstavby se naši lidé dostávají do pozic projektových manažerů na stále zajímavějších a větších stavbách, kde se zabývají projektovým řízením v pravém slova smyslu. Kdo by si nechtěl odřídit stavbu, která bude sloužit dalším generacím?

Jaký je Contract Management zaměstnavatel? Jaké máme hodnoty, vize a cíle?

Troufnu si tvrdit, že CMko je jako zaměstnavatel jednoduše jedinečné. Naše hodnoty jsou nastaveny lidsky, maximálně férově, a ač jsou naše cíle a vize obrovské, zůstáváme nohama na zemi. S tím, jak rosteme, je potřeba zavádět nejrůznější procesy a systémy, což není po chuti ani nám, ale snažíme se přicházet s řešeními, která budou pro nás i naše zaměstnance pomocnou rukou, nikoliv zbytečnou korporátní překážkou. Nebudu tady tvrdit, že jsme nejlepší a bezchybní. Ať už jste zaměstnanec, nebo zaměstnavatel, jste pořád jen člověk, ale je potřeba umět si protinázor vyslechnout, chybu si připustit a napravit ji.

Stavebnictví se neustále vyvíjí a zavádí nové technologie. Vyvíjí se stejně rychle i pozice v CM CZ a jejich agendy?

Protože se sami snažíme iniciovat a podporovat pokrok ve stavebnictví, agendy víceméně všech pozic se neustále mění a rozšiřují v návaznosti na aktuální novinky (nejen) stavebního trhu. Projekty a činnosti, které pro nás ještě před pár lety byly denním chlebem, tvoří aktuálně možná jen polovinu celého portfolia činností. Novinkou je pozice BIM koordinátora, o které do budoucna uvažujeme v souvislosti s digitalizací.

Zaujmout na první pohled v životopise je náročné. Co podle vás v životopise nesmí chybět?

Je to silně individuální a spíš vám řeknu, co by životopis obsahovat neměl přehnané podrobnosti. Občas si uchazeči životopis pletou s profilem na seznamce. Navíc v dnešní době, kdy si vás každý personalista nebo náborář proklepne minimálně na LinkedInu, je zbytečné psát elaborát. Uchazeči si musí uvědomit, že jejich cílem je zaujmout v co možná nejkratším čase. Když se probíráte stovkou životopisů jen na jednu pozici, jdete po důležitých bodech: vzdělání, praxe, zájmy ty se často v životopise podceňují. Údaje by určitě měly být seřazeny chronologicky, a to od těch aktuálních po historické. A fotku raději vynechte, pokud máte jen rozmazané selfíčko. 

Na co se při pohovoru zaměřujete?

Jelikož mám, jak se říká, dar i prokletí silné empatie a individualizace, pomáhá mi to naladit se na člověka a takzvaně mu „kouknout do duše”. Pro mě je zásadní charakter a ten hledám. Máš odbornost a praxi, ale jako osobnost bys nám rozvrátil/a kolektiv? Ne, děkujeme. 

Máte oblíbenou otázku, kterou při pohovoru pokládáte?

Jako třeba „Jak dáte slona do lednice?” nebo podobné HR otázky? Na to si nepotrpím. Oblíbenou otázku nemám, protože na každého platí jiná a zjistíte ji až v průběhu rozhovoru. Stejně jako uchazeč ani žádný pohovor není stejný. Zároveň nechci uchazeče dostávat pod zbytečný tlak. Co potřebuji vědět, poznám i bez toho a zbytek se dozvím nejlépe, když se člověk uvolní a pochopí, že jsme tam od toho, abychom zjistili, zda najdeme průnik požadavků obou stran. A to zjistíme pouze absolutní upřímností. 

P. Klumperová a rytíři

Jaká je vaše historie v CM CZ? Proč jste se u nás rozhodla pracovat?

Stejně jako většina věcí v životě i práce v CM se ke mně dostala víceméně náhodou, sledem obrovského množství událostí. Musím přiznat, že ze začátku jsem si vůbec nebyla jistá, protože jsem začínala na pozici provozní manažerky. Časem jsem se ale našla v HR, a to hlavně díky všem těm skvělým lidem.

Trávíte čas s kolegy i po pracovní době?

Ano, padlo už i pár společných dovolených. Mám mezi kolegy velice dobré přátele, kamarády i známé a troufnu si tvrdit, že by většina z nich odpověděla stejně – a to jen tak někde nenajdete.

A jaké jsou vaše plány do budoucna? Kam se chcete sama posunout?

Už delší dobu se snažím vzdělávat v analýze osobnosti, talentů a koučinku. Obecně jsem byla vždy hodně zaměřená na psychologii a v dnešní době, kdy je duševní zdraví alfou a omegou, v tom vidím způsob, jak ještě více využít těch vrozených „talentů“, které člověku spadnou do klína. Tak proč s nimi nepracovat a nevyužít je pro dobrou věc.

let na trhu

projektů

kolegů

firemní výčepy

stolní fotbálek

2024 © Contract management, a.s. | Ochrana osobních údajů | Webové stránky vyrobila Webona.