Společnost Contract Management si  zakládá na dobrých vztazích, přátelské atmosféře a fungujícímu kolektivu. V dnešním rozhovoru představíme kolegyni Kláru Poláčkovou, která odešla na mateřskou dovolenou, ale přesto je stále aktivním členem týmu a pomáhá s rozšiřováním firemního portfolia. 

Pro začátek, řekla by si nám něco o sobě?

Vystudovala jsem Fakultu stavební ČVUT v Praze obor Management a ekonomika ve stavebnictví a při i po studiích jsem pracovala v několika stavebních firmách. Co se týká mých zájmů, tak si ráda dělám srandu z toho, že jsem takový chameleón, kterého baví snad všechno, u čeho se nachomýtne. Je těžké něco vypíchnout, ale aktuálně je to zejména fotografování a koketování s IT například pomocí kurzů s Czechitas.

Co tě baví na práci pro Contract Management?

Baví mě celková dynamika firmy, která se neustále snaží dále posouvat nejen jako celek, ale klade velký důraz na to, aby i každému jednotlivci ve firmě bylo umožněno se rozvíjet, vzdělávat a získávat stále nové zkušenosti.

Zároveň si vážím i kamarádské atmosféry panující ve firmě.

Na jakých stavbách se aktuálně podílíš?

V současné době nejsme trvale přiřazena a ani nevedu žádný konkrétní projekt, ale vypomáhám kolegům tam, kde je mě aktuálně nejvíce potřeba. Bylo to na mé přání, jelikož jsem v současné době hlavně na rodičovské dovolené, takže jsem nechtěla nést na rozjezd příliš velkou zodpovědnost a jsem moc vděčná, že mi v tomto ohledu bylo vyhověno, a přesto se mohu alespoň takto částečně začlenit do pracovního procesu.

Na který projekt jsi za svou kariéru nejvíce pyšná?

Před odchodem na mateřskou dovolenou jsem měla na starost řízení změn během výstavby na Správě Praha a musím říct, že pro mě osobně to byla taková nejvíce srdeční záležitost. Řídila jsem zde a koordinovala naši práci a tým s týmy na jednotlivých stavbách, a to mě bavilo.

Kdybych měla ale jmenovat jeden konkrétní projekt, tak by to byly posudky finanční nároků na Modernizace trati Rokycany – Plzeň.

Jak se ti daří skloubit práci s mateřstvím a péčí o dítě?

Na mateřské/rodičovské dovolené jsem už 4,5 roku a musím říct, že jsem se snažila do pracovního procesu zapojit v průběhu let, kdykoliv to jen šlo, ale až s druhou dcerou jsem začala mít ten pocit, že už je to „dlouhé“ a mně i celé rodině by pomohlo, kdybych přišla na jiné myšlenky a pravidelně zapojovala hlavu jinak, než jak ji zapojuji při každodenní starosti o děti. Jsem ráda, že jsem se s firmou vždycky na všem dohodla a snaží se mi ve všem vyjít vstříc.

Usnadňuje ti Contract management nějakým způsobem práci právě na mateřské?

Ano, a hodně. Od flexibilní pracovní doby, kterou se na pravidelné bázi snažíme vždycky upravit podle toho, jaké já mám zrovna časové možnosti, po umožnění práce na dálku z domova, ale i definování právě té zodpovědnosti, abych se cítila užitečná, ale nebyla z toho všeho ve stresu, že na mě „stojí“ práce, kterou musím vykonat. Tímto děkuji všem svým kolegům za všechnu trpělivost, kterou se mnou a mojí rodinou mají.

let na trhu

projektů

kolegů

firemní výčepy

stolní fotbálek

2024 © Contract management, a.s. | Ochrana osobních údajů | Webové stránky vyrobila Webona.