Mezinárodní konference ICCC oslavila velký úspěch a my jsme byli u toho

12. června 2019

Pražský Clarion Congress Hotel se 16. května rozezvučel mohutným potleskem. A vskutku zaslouženě. Sjeli se sem totiž odborníci z celého světa, kteří se ujali několika bloků velmi inspirativních přednášek na téma smluvních podmínek FIDIC a jejich uplatňování ve světě i u nás. Byla to silná inspirace pro lidi, kteří jsou ochotni posunout odvětví stavebnictví zase o kus dál.  

Na Prague International Construction Contract Conference (ICCC) dorazilo více než 520 lidí a tým Contract Managementu samozřejmě nesměl chybět. Účastnila se většina našich konzultantů, kteří se dozvěděli, kam až se můžeme dostat, když se podmínky FIDIC dodržují. Nasáli jsme zkušenosti z celého světa a konference nás utvrdila v tom, že jsme na správné cestě. Ovšem je to stále obor, kde se bádá i ve světě. Vzor, který by byl stoprocentní doposud neexistuje, a proto je třeba stále pracovat na vývoji.

Pořadatel akce Lukáš Klee pro časopis Stavebnictví uvedl (6_2019): „Konference měla být inspirací pro lidi, kteří jsou ochotni myslet a chtějí stavební odvětví posunout. Nezáleží na tom, zda pracují pro investora, nebo zhotovitele. Jde o to, jestli myslí na dvacet až třicet let dopředu a ctí společný zájem stavebního odvětví jako celku. Zavedené vzorce chování, které už nikdy nebudou fungovat, šedá zóna nejasné odpovědnosti a střetu zájmů – to jsou věci, jež nás brzdí a brání vytvářet bezpečné prostředí, ve kterém budou lidé rádi pracovat. Potřebujeme prostředí zdravé a poctivé motivace.“

Tohle je úkol, který jsme si v CM stanovili – posunout stavební trh v České republice k lepšímu. Možná je to velké sousto, ale jako správní rytíři máme odhodlání a kuráž. Jsme rádi, že nás na konferenci oslovily firmy, které s námi chtějí spolupracovat, aplikovat smluvní podmínky FIDIC a pomoci stavebnímu odvětví v ČR. Zároveň máme radost, že se náš tým neustále rozšiřuje o mladé lidi, kteří mají teď i díky konferenci další inspiraci vzdělávat se dál, protože zkušenosti ze zahraničí pro nás jsou tím největším přínosem.

Poslední novinky na našem webu

let na trhu

projektů

kolegů

firemní výčepy

stolní fotbálek

2024 © Contract management, a.s. | Ochrana osobních údajů | Webové stránky vyrobila Webona.