Pražský Clarion Congress Hotel se 16. května rozezvučel mohutným potleskem. A vskutku zaslouženě. Sjeli se sem totiž odborníci z celého světa, kteří se ujali několika bloků velmi inspirativních přednášek na téma smluvních podmínek FIDIC a jejich uplatňování ve světě i u nás. Byla to silná inspirace pro lidi, kteří jsou ochotni posunout odvětví stavebnictví zase o kus dál.  

Na Prague International Construction Contract Conference (ICCC) dorazilo více než 520 lidí a tým Contract Managementu samozřejmě nesměl chybět. Účastnila se většina našich konzultantů, kteří se dozvěděli, kam až se můžeme dostat, když se podmínky FIDIC dodržují. Nasáli jsme zkušenosti z celého světa a konference nás utvrdila v tom, že jsme na správné cestě. Ovšem je to stále obor, kde se bádá i ve světě. Vzor, který by byl stoprocentní doposud neexistuje, a proto je třeba stále pracovat na vývoji. 

Pořadatel akce Lukáš Klee pro časopis Stavebnictví uvedl (6_2019): „Konference měla být inspirací pro lidi, kteří jsou ochotni myslet a chtějí stavební odvětví posunout. Nezáleží na tom, zda pracují pro investora, nebo zhotovitele. Jde o to, jestli myslí na dvacet až třicet let dopředu a ctí společný zájem stavebního odvětví jako celku. Zavedené vzorce chování, které už nikdy nebudou fungovat, šedá zóna nejasné odpovědnosti a střetu zájmů – to jsou věci, jež nás brzdí a brání vytvářet bezpečné prostředí, ve kterém budou lidé rádi pracovat. Potřebujeme prostředí zdravé a poctivé motivace.“

Tohle je úkol, který jsme si v CM stanovili – posunout stavební trh v České republice k lepšímu. Možná je to velké sousto, ale jako správní rytíři máme odhodlání a kuráž. Jsme rádi, že nás na konferenci oslovily firmy, které s námi chtějí spolupracovat, aplikovat smluvní podmínky FIDIC a pomoci stavebnímu odvětví v ČR. Zároveň máme radost, že se náš tým neustále rozšiřuje o mladé lidi, kteří mají teď i díky konferenci další inspiraci vzdělávat se dál, protože zkušenosti ze zahraničí pro nás jsou tím největším přínosem. 

Prohlédněte si fotogalerii z akce

Share This